Představujeme sezónu 2024/25!

Publikováno dne: 11.6.2024

Klicperovo divadlo v nové sezóně nabídne šest nových premiér a pro diváky připravilo skutečně unikátní zážitky. Čtyři tituly budou dokonce světovou premiérou, jeden titul bude premiérou českou a v jednom případě se bude jednat o světovou klasiku, ale upravenou na míru přímo pro hradecký soubor. Pokračujeme v trendu uvádění novinek na naše jeviště a věříme, že si z naší pestré nabídky vybere každý. 

První premiérou sezóny bude Král Lear Williama Shakespeare v režii Michala Háby. Je to hra, o které divadelníci tvrdí, že je to hora, na kterou ještě nikdy nikdo nevylezl. Michal Hába se svým týmem vrací do Klicperova divadla opakovaně a věříme, že společně s našimi herci tu horu úspěšně zdolají.

Druhou premiérou bude česká premiéra britské komedie 50 způsobů, jak se rozejít, kterou bude režírovat Petr Štindl ve Studiu Beseda. Jak už název napovídá, půjde o situaci, kterou každý z nás zažil nebo možná ještě zažije. Pokud se chcete dozvědět, jak si při rozchodu zachovat důstojnost či jak rozchodu předejít, přijďte se svým protějškem pobavit na současný londýnský divadelní hit.

Hradec Králové oslaví v roce 2025 800 let od svého založení. Speciálně k tomuto výročí města jsme se vám rozhodli nadělit dárek v podobě muzikálu z písní Zuzany Navarové. Třetí premiérou sezóny bude světová premiéra inscenace …A pak usnu a vstanu, kde se živě představí hudební skupina Razam a 10 členů Filharmonie Hradec Králové a už nyní lze slíbit výjimečný hudební i divadelní zážitek.

Režisér Tomáš Ráliš si v letošní sezoně vydobyl přízeň diváků inscenací Vyhubyt a my na ní navážeme jeho druhou autorskou inscenací. Naši čtvrtou premiérou bude hra Slučitelné díly, ta nabídne nejen ryze současné téma nahlížené očima mladého talentovaného autora a režiséra, ale také spoluúčast populárního rapového dua P/\st, které rozezní celé Studio Beseda.

Pátou premiérou bude světová premiéra autorského projektu Kafka (IS NOT DEAD). Rozhodli jsme se vám představit Kafku jinak – Kafku bez toho čítankového nánosu intelektuální deprese. Kafku se smyslem pro humor a ironii, Kafku sportujícího a plovajícího denně ve Vltavě.

Pomyslným bonbónkem na konci sezóny bude šestá premiéra, a to pokračování veleúspěšné Prašiny. Druhý díl je snad ještě napínavější než ten první a Prašina 2 – Černý merkurit v režii Pavla Kheka zavede naše hrdiny do nejnebezpečnější části Prašiny tzv. Krchleb.  

Kromě šesti novinek se diváci mohou těšit na festivaly Čekání na Václava, na festival Regiony, ale také na pokračování spolupráce s Filharmonií Hradec Králové v cyklu Dobrodružství s orchestrem. Nebudou chybět tradiční akce jako jsou happening 17. listopadu či Klicperův Kapr. Pokračovat budeme taky v Divadelním kvízu, který se stal novinkou minulé sezóny a úspěšně se dvakrát uskutečnil ve Studiu Beseda. 


Zobrazit všechny novinky »

  • Fotogalerie