Informace a ocenění

Klicperovo divadlo v Hradci Králové je respektovanou profesionální činoherní  scénou. Otevřeno bylo v roce 1885 a profesionální soubor zde působí od roku 1949, největších úspěchů pak divadlo dosáhlo po roce 1989. Čtyřikrát získalo ocenění Divadlo roku České republiky, a to na základě prestižní ankety Nadace Alfréda Radoka. Pořádá dva divácky atraktivní divadelní festivaly – Čekání na Václava a REGIONY. Ve foyer divadla najdete Galerii U Klicperů, která pro každou divadelní sezonu připravuje sérii výstav malířů, grafiků i sochařů. Soubor divadla působí na čtyřech scénách – hlavní scéna má kapacitu 400 míst, Studio Beseda 130 míst, komorní scéna V podkroví 50 míst a letní scéna 300 míst.

Klicperovo divadlo se těší stálé přízni svých diváků nejen na domovské scéně. Svou dramaturgií je zaměřené na širokou diváckou obec. Je častým hostem prestižních festivalů v České republice i v zahraničí, kde reprezentuje českou divadelní kulturu. V letošní divadelní sezoně umělecký soubor nastuduje sedm premiér. 

Hlavní scéna i Studio Beseda jsou plně bezbariérové, pro sluchově postižené je v hracích prostorách instalována indukční smyčka.

Klicperovo divadlo je obecně prospěšnou společností, jejímiž zakladateli jsou Statutární město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.