Dámská šatna

Arnošt Goldflam

Jestlipak, milí diváci, víte, která místnost v divadle je ta opravdu nejdůležitější? Kde se všechno určuje, probírá, ovlivňuje, posuzuje a rodí? Možná jste si mysleli, že je to ředitelna, kancelář tajemnice, nebo uměleckého šéfa, či snad dramaturgie. Ti poučenější z vás hádají klub. Nikoliv. 

Tím tajemným, mystickým a vzrušujícím místem je dámská šatna. A právě sem nás zavede stejnojmenná hra Arnošta Goldflama. Setkáme se zde se čtyřmi herečkami různého věku a takříkajíc oborů. Čtyři kolegyně, kamarádky a soupeřky. Prožijete spolu s nimi dlouhé čekání na roli,  vzrušující přípravu premiéry, každodenní rutinu repríz, ale hlavně jejich obyčejné a přece dojímavé osudy. 

Arnošt Goldflam, který je i režisérem inscenace, čerpá nejen ze své mnohaleté zkušenosti z působení v moravských, slezských a českých divadlech, ale především ze zevrubné znalosti poměrů v Klicperově divadle, jehož dámská šatna patří k legendám v daném oboru. Zkrátka a dobře: Kdo nenavštíví Dámskou šatnu v hradeckém divadle, neví o divadle nic...

Premiéra 17. prosince 2005.

Hrajeme ve Studiu Beseda. Délka představeni 2:10 s přestávkou.

 • Obsazení a tvůrci

  Osoby a obsazení

  Truda --- Pavla Tomicová
  Marie --- Kamila Sedlárová / Isabela Smečková Bencová
  Líza --- Lenka Loubalová
  Klára --- Isabela Smečková Bencová / Eliška Boušková
  Vlásenkářka --- Blanka Rajská-Pechová
  Oblékačka --- Jitka Schánělová
  Inspicientka --- Pavlína Hochmanová
  Nápovědka a plamen --- Zdena Bidmanová
  Plameny --- Kryštof Krejsa, Milan Žák a Jan Turek

   

  Tvůrčí tým

  REŽIE: ARNOŠT GOLDFLAM.

  Dramaturgie: Martin Velíšek. Scéna a kostýmy: Petra Goldflamova Štětinová. Hudba: Michal Nejtek. Píseň Nejkrásnější místo: Jiří Bulis, Bertolt Brecht. Korepetice: Pavel Horák. Pohybová spolupráce: Hana Charvátová.

 • Kalendář

  Datum Inscenace Scéna Vstupenky